Mąka- ile to łyżek?

łyżka mąki na talerzu

Przy gotowaniu pysznych ciasteczek warto wiedzieć ile to łyżka mąki, dzięki temu wypieki wyjdą jeszcze lepiej. Ile mąki mieści się w szklance? W przepisach kulinarnych pojawiają się zarówno ilości składników wyrażone:

  • wagowo w gramach
  • objętościowo przy pomocy miar np. w szklankach, łyżkach i łyżeczkach.

40 g mąki, ile to łyżek

W przypadku najpopularniejszej mąki pszennej, 1 łyżka to około 10 g. Zastanawiasz się jak odmierzyć 40 g mąki, ile to łyżek? Odpowiedź jest prosta, będą to 4 łyżki stołowe.

50 g mąki, ile to jest?

Przy korzystaniu z miary kuchennej, jaką jest łyżka, 50 g mąki odmierzymy, dodając 5 łyżek. Pojawiająca się w przepisie porcja 50 g mąki, może zostać odmierzona także przy pomocy szklanki, będzie to nieco mniej niż ⅓ jej objętości.

ile łyżek w szklance mąki

60 g mąki, ile to szklanek

Chcesz się dowiedzieć, ile to szklanek, gdy do odmierzenia jest 60 g mąki? Odpowiedź jest prosta będzie to ponad ⅓ szklanki o pojemności 250 ml.

90 g mąki, ile to szklanek

Żeby szybko odmierzyć 90 g mąki, nie zawsze potrzebna jest precyzyjna waga. Można to zrobić, posługując się prostą miarą kuchenną (szklanką o pojemności 250 ml). Poniżej rozwieją się wątpliwości, ile to szklanek, gdy potrzebne jest 90 g mąki, odmierz 0,6 szklanki, czyli nieco mniej niż ⅔ jej pojemności. Dalsze odmierzanie mąki to 100 gram.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *